Medarbejdere hos Din Jurist

For os er vores kunder unikke, og deres sager kræver en skræddersyet rådgivning. Derfor har vi medarbejdere bag Din Jurist forskellige kompetencer og viden så vi sørger for, at du får den rådgivning, der passer netop til din sag, fordi vi er din jurist.

Charlotte

Charlotte Allermand

Adm. direktør

email: charlotte@dinjurist.net

Som administrerende direktør står Charlotte for den daglige drift og udvikling af Din Jurist. Charlotte vil være den første du møder når du kontakter Din Jurist, hvadend det er på mail, telefon eller kontoret.

NO_NO_PHOTO_YET

Gitte Fjermestad

Rådgiver, Stud.cand.jur.

email: gitte@dinjurist.net

Gitte er en af vores erfarne sagsbehandlere, og arbejder med stort set hele vores portefølje af sager, dog har hun mest erfaring med Socialsager.

 

Jørn-Peter

Jørgen Peter H. C.

Konsulent - Cand.jur.

email: post@dinjurist.net


Specialist i socialret.
Stor erfaring med sociale sager, bl.a. tidligere jobcenter/arb.markeds chef i Odense Kommune samt Sekretariatschef i Social- og arbejdsmarkedsforvaltningen.

2

Magnus Glissmann

Bestyrelsesmedlem - Cand.jur.

email: magnus@dinjurist.net

En af ophavsmændende til Din Jurist. Magnus sætter den strategiske retning for Din Jurist, og yder sparring til Din Jurists ansatte i vanskelige sager.

 

tenna

Tenna Jespersen

Chefjurist, cand.jur

email: tenna@dinjurist.net

Som chefjurist har Tenna det overordnede ansvar for den juridiske rådgivning, og hun sparrer derfor med rådgiverne om sagernes juridiske tvister. Hun arbejder derudover med sager inden for erhvervsret og udlændingeret.

1

Minela Dedukic

Rådgiver, Stud.jur.

email: minela@dinjurist.net

Minela er en af vores sagsbehandlere, og arbejder med stort set hele vores portefølje af sager.

 

2

Anders Sandvig

Bestyrelsesfomand - Cand.jur.

email: anders@dinjurist.net

Anders var den første direktør i Din Jurist. Udover at sætte den strateiske retning sammen med resten af bestyrelsen, så er Anders tæt på den daglige drift, og yder sparring til Din Jurists ansatte i vanskelige sager.